Rady a tipy

Ako zvládnuť jazdu v zimnom období
Zima so sebou prináša nepríjemné situácie, ktorým musia vodiči čeliť. Pritom nemusí ísť len o zasneženú, neodpratanú cestu. Problémy spôsobuje aj hustá hmla, mrznúci dážď a mokrý povrch vozovky.

Skladujte pneumatiky správne. Vydržia dlhšie
Ak nemáte možnosť uskladniť pneumatiky mimo sezónu v pneuservise, je dobré vedieť, ako ich vhodne uložiť v domácich podmienkach. Vďaka nasledujúcim tipom minimalizujete riziká poškodenia dezénu a diskov.

Kam uskladniť pneumatiky mimo sezónu
Veľa zákazníkov po prezutí letných pneumatík na zimné a naopak, sa trápi s myšlienkou, kam umiestniť pneumatiky do budúcej sezóny. Väčšina z nich túto situáciu rieši tak...

Prečo mať obuté zimné pneumatiky aj keď nesneží
S príchodom chladnejšieho obdobia vodiči zvažujú, kedy vymeniť svoje letné obutie za zimné. Niektorí však premýšľajú nad tým, či vôbec prezúvať...a práve to môže byť dôvodom zbytočných kolíznych situácií.

Obavy z defektu? Vďaka technológii Run-flat si ho ani nevšimnete
Každý vodič, ktorý má aspoň jednu skúsenosť s defektom, môže potvrdiť, že nejde o veľmi príjemný zážitok. Výmena kolesa na diaľnici za zníženej viditeľnosti alebo na úzkej ceste je neraz problematická.

Vzhľad dezénu ovplyvňuje vlastnosti pneumatík
Výrobcovia pneumatík venujú naozaj veľkú pozornosť tomu, ako by mal dezén na behúni vyzerať. Dôvodom je, že práve tvar dezénu do značnej miery ovplyvňuje správanie sa pneumatík počas jazdy.

Spoznajte rozdiely medzi pneumatikami
Pri výbere pneumatík majú motoristi k dispozícii veľké množstvo modelov rozličných značiek. Ako sa zorientovať v ponuke pneumatík a v čom sa líšia?

Vyberáte nové pneumatiky? Nájdite tie správne
Zákazníci sa nás mnohokrát pýtajú, podľa čoho si majú vybrať nové pneumatiky. Je totiž naozaj náročné zorientovať sa v tak veľkom množstve čísel, označení a rozličných modelov. Preto vám prinášame praktický návod...

Kedy je potrebné vymeniť pneumatiky
Pneumatiky starnú a opotrebúvajú sa. Aj keď sú dnes vyrábané z technologicky zdokonalených materiálov, stále ide o spotrebnú vec – pri kontakte s vozovkou dochádza k treniu a drážky sa, prirodzene, skracujú. Motoristi preto musia myslieť na ich výmenu.

Tipy pre zníženie spotreby paliva
Každý vodič pozná „zaručené rady“ ako znížiť spotrebu na minimum. Veľa z nich je pravdivých, ale pre každodennú prevádzku sú doslova nepoužiteľné. Ktoré tipy sa dajú reálne aplikovať?

Ako sa spoľahlivo vyhnúť aquaplaningu
Leto so sebou prináša okrem slnka aj množstvo zrážok. Daždivé počasie môže motoristom nepríjemne skomplikovať jazdu a spôsobiť nemalé škody. Veľkým problémom na mokrých vozovkách je riziko vzniku aquaplaningu.

Sú štítky na pneumatikách užitočné?
Štítky ponúkajú stručný prehľad, ktorý zákazníkovi napovedá o vlastnostiach konkrétnej pneu. Je dobré venovať im pozornosť, no zároveň si treba všímať aj výsledky nezávislých testov.